Muzyka

2012
03.02

Jeśli już mowa o turystyce i wędrowaniu z plecakiem.. i o tej tematyce powstaje trochę kapel i formacji, które tworzą muzykę dla piechurów. I tak mogę polecić kilka takich miłych dla ucha zespołów.

 

Stare Dobre Małżeństwo

To grupa, która swój początek wzięła w latach 80-tych, od duetu wokalno-gitarowego w składzie: Krzysztof Myszkowski oraz Andrzej Sidorowicz. Początkowo przez kilka lat w zespole śpiewała Aleksandra Kiełb, Sławomir Plota (głos i gitara), Marek Czerniawski (skrzypek) oraz Alina Karolewicz (sopran). Kiedy Ci wykonawcy (a także Andrzej Sidorowicz), po kolei wykruszali się, ich miejsce zajęli: Wojciech Czemplik (skrzypce), Ryszard Żarowski (gitara i śpiew) oraz Roman Ziobro. Ten trzon zespołu utrzymał się 0d 1989 do 2002 roku. Obecny skład zespołu to: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik, Ryszard Żarowski, Andrzej Stagraczyński (od 2003),  Dariusz Czarny (od 2006) oraz Przemysław Chołody (od 2007).

Muzyka którą tworzą to poezja śpiewana oparta na tekstach Edwarda Stachury, Adama Ziemianina oraz samego Krzysztofa Myszkowskiego.

http://www.sdm.art.pl/

 

Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz w licznych festiwalach, konkursach czy imprezach studenckich i turystycznych – YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA.

http://www.wolnagrupabukowina.pl/

 

W górach jest wszystko co kocham

To muzyczno-poetycki projekt, składający się z ludzi chodzących po górach oraz lubiących wspólne śpiewogranie, w ramach którego odbywają się koncerty i festiwale piosenki poetyckiej.

http://www.wgorach.art.pl/

 

Your Reply