Linki

2012
02.03

W tej zakładce znajdziecie linki do ciekawych portali czy blogów, zarówno polskich jak i zagranicznych, dotyczących turystyki i podróży. Oczywiście jeśli ktoś z Was także chciałby coś polecić – śmiało! Wszelkie podróżnicze informacje, smaczki i ciekawostki mile widziane!

BLOGI:

Blog Zosi Promińskiej

Wartym uwagi z pewnością jest blog, światowej sławy modelki Zosi Promińskiej. Na stałe mieszka w Tel Awiw w Izraelu, jednakże podczas swoich licznych podróży potrafi  okiem doskonałego fotografa uchwycić rzeczy i chwile, na które większość z nas nie zwróciłaby w ogóle uwagi. Ludzie, miasta, przyroda – wszystko opisane za pomocą wyrazistych fotografii i krótkich opisów do zdjęć.

Bardzo polecam!

http://zosiaprominska.tumblr.com/

 

Blog Izy i Tomka

Kolejny blog podróżniczy, na który warto zwrócić uwagę to relacje z podróży młodego małżeństwa z Poznania – Izy i Tomka. Mieszkają oni w Australii, podróżują po Azji a za pół roku, jak zarobią wystarczającą sumę pieniędzy, planują podróż dookoła świata.

Trzymamy kciuki!

http://tomekiiza.blogspot.com/

Blog Sukienka w kropki

Nie mam pojęcia kto jest autorem bloga Sukienka w kropki. Jedno jest pewne: jest to kobieta, o wrażliwej duszy, która przez wiele lat mieszkała we Włoszech i wszystko co widziała upamiętniła za pomocą pięknych fotografii. Naprawdę warto na chwilę się zagłębić w ten piękny, słoneczny, Włoski klimat i zapomnieć o zimie za oknem.


http://sukienkawkropki.blox.pl/html

 

CZASOPISMA w wersji elektronicznej:

National Geographic Adventure

Niestety czasopismo to nie jest wydawane w Polsce, ani nawet dostępne w angielskiej wersji językowej w naszym kraju. Tak więc jeżeli ktoś jest zainteresowany bardziej ekstremalnym wymiarem podróżowania, jest to portal w sam raz dla niego! Tzw. heli skiing, cave diving czy ice clumbing to tylko część sportów ekstremalnych opisywanych w tym czasopiśmie. Jeśli znasz język angielski i jesteś hardcorowcem (lub pragniesz nim być) – to pismo jest stworzone dla Ciebie!

 http://adventure.nationalgeographic.com/adventure/

National Geographic Traveler

Orginalna wersja miesięcznika, który ukazuję się również w Polsce (link poniżej). Znów coś dla tych, którzy znają język angielski i chcieliby czasem spojrzeć na podróże z innej perspektywy niż Polacy.

http://travel.nationalgeographic.com/travel/

National Geographic Traveler Polska

Wersja elektroniczna czasopisma o podróżach dostępnego praktycznie w każdym kiosku w Polsce.

http://www.national-geographic.pl/traveler/

STRONY INTERNETOWE:

Studies.pl

Poland

Jeżeli chcesz pokazać znajomym Polskę, to koniecznie skierujcie ich na tą stronę. Serwis w kilku wersjach językowych. Fajne informacje o polskich miastach, kulturze, zwyczajach i słynnej polskiej kuchni

Your Reply