Sprzęt

2012
01.19

Skompletowanie odpowiedniego sprzętu turystycznego przed wyjazdem jest niezwykle istotne. Oczywiście to co ze sobą zabieramy zależy od charakteru naszego wyjazdu, jego długości i warunków w jakich zamierzamy przebywać. Jednak niezależnie od tego czy jedziemy na trekking w góry, czy na kilkudniowy wyjazd rowerowy, czy też na spływ kajakowy, są pewne „sprzętowe podstawy”, które warto posiadać jeśli myśli się poważnie o aktywnym spędzaniu czasu.

Niezależnie od tego jaką dyscyplinę chcemy uprawiać czy śpimy w namiocie czy w schronisku, nawet jeśli koszty wyjazdu są relatywnie tanie, minie trochę czasu zanim skompletujemy porządny sprzęt, jeżeli nie chcemy znacznie nadszarpnąć naszego budżetu. Chodzę po górach od ponad 8 lat, a wciąż są rzeczy, których nie mam. Oczywiście da się uprawiać te wszystkie dyscypliny rekreacyjnie, nie posiadając ręczników szybkoschnących, kubków termicznych czy softshelli, ale warto pamiętać o tym, że im lepszy ekwipunek, tym większy komfort, lżejszy plecak i bardziej suche ciuchy podczas ulewy.

Spróbuję przedstawić z każdej kategorii po 3 propozycje. Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś wymagający i co jest dla Ciebie bardziej istotnym czynnikiem – cena czy jakość.

Your Reply